Сільська рада

Голова радиІвануса Іван Іванович

Секретар ради – Івануса Ірина Богданівна

Комісія з питань бюджету, фінансів

Голова – Федюк Галина Зіновіївна

Макух Віталій Ярославович

Яцків Сергій Іванович

Комісія з питань регулювання земельних відносин

Голова – Деркач Валентина Віталіївна

Сідельник Микола Іванович

Васильків Іван Григорович

Труш Уляна Василівна

Комісія з питань депутатської етики, освіти та спорту

Голова – Яцків Микола Миколайович

Пастернак Петро Михайлович

Федюк Юрій Степанович

Комісія з питань благоустрою

Голова – Різничок Андрій Вікторович

Федюк Володимир Михайлович

Збишко Сергій Євгенович

Сільська рада: 10 коментарів

  1. Богдан Т....

    кожен виконує те що вміє і немає чого наганяти накогось !той хто то написав дійсно не шанує села ганьба таким людям .хоть вони може і не роблять але вони стараються!!!

    1. Олег

      Звертаюсь до Гійченської сільської ради, в особі її Голови та депутатського корпусу, вплинути на нестерпну ситуацію, що склалась з амбулаторією села, яка не те що неефективно працює, а взагалі паразитує за бюджетні кошти і користі з неї для села нульові. Особисто я написав запит до Шевціва Ігоря Євгеновича, який є Головним лікарем Жовківської ЦРЛ і якому підпорядкована амбулаторія с. Гійче. Сподіваюсь на його мудре і жорстке рішення, спрямоване на вирішення даної проблеми. Закликаю місцеву владу не стояти осторонь, а місцевих жителів бути більш активними та ініціативними. Хочете жити як у Європі-навчіться діяти і мислити як у Європі.

    2. Олег

      Головному лікарю Жовківської ЦРЛ
      Шевціву Ігорю Євгеновичу
      80300 Львівська обл., м. Жовква
      вул. Львівська 78,

      Притули Олега Григоровича
      80314, Львівська обл., Жовківський р-н.,
      с. Гійче, вул. Першотравнева 34.

      ЗАПИТ
      (Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”)
      Враховуючи незадовільну роботу Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ, неефективне перебування на посаді чинного керівника Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ, його професійну некомпетентність, небажання ефективно працювати, вимагаю від Вас, як від керівника, якому підпорядкована вищезазначена установа, здійснити відповідну перевірку, виїхати на місце, поспілкуватись з місцевим населенням, здійснити відповідні кадрові рішення та вплинути на вирішення даної проблеми.
      Крім цього, керуючись ст.1, 19, Закону України “Про доступ до публічної інформації”, прошу надати наступну інформацію та копії документів, які стосуються Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ, яка входить до складу Жовківської ЦРЛ :
      1). Вкажіть чисельність осіб, які працють в Гійченській лікарській амбулаторії ЗПСМ? Зазначте поіменно тих осіб, які офіційно працюють в даній амбулаторії;
      2). Яка загальна сума коштів в місяць, витрачається на заробітню плату усім працівникам Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ ;
      3). Чим пояснюється (яке обгрунтування) такий кількісний склад працівників Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ та чи не доцільно здійснити скорочення (оптимізація) наявного штату працівників?
      4). Чи відповідають працівники Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ займаній посаді, кваліфікаційним вимогам, проходять курси з підвищення кваліфікації?
      5). Чи відповідає займаній посаді та необхідному рівні кваліфікації для заняття даної посади керівник Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ? Чи доцільне перебування особи пенсійного віку в якості керівника вищезазначеної установи?
      6). Яким є Ваше бачення стосовно реформування Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ, покращення її роботи та яким є Ваше ставлення стосовно зменшення чисельності штату Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ?
      7). Яку роль, на Вашу думку відіграють органи місцевого самоврядування, зокрема Гійченська сільська рада в контексті реформування Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ? Чи готові Ви співпрацювати з Гійченською сільською радою, в особі її Голови, депутатського корпусу з метою покращення роботи Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ в тому числі в контексті зменшення чисельності, штату працівників амбулаторії, зміни її керівника, тощо.
      8). Чи відомо Вам, що фактичний робочий час Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ становить 3 год.- з 10:00 до 13:00, тобто саме о 10 год. всі працівники на чолі з керівником з’їжджаються на робоче місце, а вже о 13 год. в амбулаторії нікого немає. Як це узгоджується з робочим часом передбаченим чинним законодавством і які заходи впливу Вами у зв’язку з цим будуть застосовані? Чи є у Вас зауваження стосовно роботи Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ та особисто її керівника?
      9). Чи бачите Ви необхідність у зміні керівника Гійченської лікарської амбулаторії ЗПСМ?
      Прошу надати відповідь на поставлені мною вище запитання та надати копії запитуваних документів (які підтверджують вашу відповідь) не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання даного запиту, відповідно до ст. 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
      У випадку ненадання Вами відповіді, а також ненадання повної інформації, яка запитується та копії відповідних документів, я вимагатиму щоб Ви особисто, як посадова особа понесли адміністративну відповідальність, встановлену законодавством України, а також ставитиму питання перед Вашим вищестоящим керівництвом стосовно доцільності Вашого подальшого перебування на посаді Головного лікаря ЦРЛ.

      06.10.2016р.

      _________________ПІДПИС_______________________ / Притула О.Г. /

  2. Олег

    Голові Гійченської сільської ради
    Іванусі Івану Івановичу
    та
    Голові комісії з питань благоустрою
    Різничку Андрію Вікторовичу
    80314 Львівська обл., Жовківський р-н.,
    с. Гійче, вул. Шкільна буд. 2,

    Притули Олега Григоровича
    80314, Львівська обл., Жовківський р-н.,
    с. Гійче, вул. Першотравнева 34.

    Враховуючи невтішну ситуацію, що склалась в нашому селі, особисто звертаюсь до Голови Гйченської сільської ради- Івануси Івана Івановича, Голови комісії з питань благоустрою Гійченської сільської ради-Різничка Андрія Вікторовича, депутатів Гійченської сільської ради з приводу проблем в с. Гійче, які накопичились та існують давно, жваво обговорюються всередині нашої територіальної громади не перший рік, але незважаючи на це, досі не вирішені і виникає обґрунтоване враження, що їх вирішення свідомо ігнорується владою села чи блокується певними її представниками, що загалом характеризує її як недієздатну, слабку, таку, що не виконує свої зобов’язання перед власними виборцями.
    Серед таких невирішених проблем, про які зазначено мною вище є:
    1). Цинічне та зухвале порушення норм, що регулюють систему благоустрою нашого населеного пункту.
    На вул. Першотравневій знаходяться поруч одразу три об’єкти нерухомого майна, які захаращені, перебуваєть в жахливому вигляді і спотворюють вигляд центральної частини села. Мова йде про господарську будівлю Федюка Михайла Михайловича та невпорядковану територію навколо даної будівлі, колишній будинок Побуту та колишню “Закусочну”. Якщо зовнішній вигляд перших двох об’єктів є ще “терпимим”, то вигляд останнього («Закусочної”) не витримує жодної критики. Дану будівлю потрібно давно демонтувати. Думаю не варто описувати в якому стані перебуває дана будівля, якщо можна її так назвати, та яка антисанітарія творитья всередині. Вважаю, що досить закривати очі на цю проблему і зайвий раз дратувати жителів села своєю бездіяльністю, потрібно використати правові адміністративні засоби, якими Ви наділені як влада і вирішити дану проблему. Такими засобами є притягнення власників данного нерухомого майна до адміністративної відповідальності та одночасно зобов’язати рішенням ради негайно усунути дані порушення та навести порядок. У випадку подальшого не реагування власників, повторно притягати до адміністративної відповідальності та звертатись в суд для забезпечення виконання рішення ради. Тим більше, що Сільська рада прийняла план благоустрою села і визначила відповідальність за його порушення. Тому потрібно використовувати цей юридичний інструмент.
    Звертаю Вашу увагу, що Відповідно до ст. 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,- місцевим самоврядуванням є гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
    Відповідно до ст.3 вищезазначеного Закону, громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад.
    Будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території, за мовними чи іншими ознаками забороняються.
    Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання як встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність; (ст. 26 п.44 Закону).
    Згідно Ст.42 П.2 Закону, сільський голова організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету;
    Стаття 77 Закону передбачає, що шкода, заподіяна юридичним і фізичним особам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету, а в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування – за рахунок їх власних коштів у порядку, встановленому законом.
    Відповідно до Ст. 26 П.44 Закону Сільська Рада встановлює відповідно до законодавства правила з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку.
    До відання виконавчих органів сільської ради належить розгляд справ про адміністративні правопорушення, віднесені законом до їх відання (Ст. 38 п. 4).
    Конкретизація даного положення містяться в наступних нормативно-правових актах:
    ст. 152. Кодексу про адміністративні правопорушення:
    Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -
    тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    Особами, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у даній категорії справ є органи внутрішніх справ (Національна поліція), а розглядають дані справи Адміністративні комісії при виконавчих комітетах сільських рад .
    Адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад вирішують усі справи про адміністративні правопорушення, за винятком віднесених цим Кодексом до відання інших органів (посадових осіб).
    Стаття 319 Цивільного Кодексу України зазначає, що власність зобов’язує. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян.
    Власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

    2). Неефективна робота місцевої амбулаторії.
    Для ні кого не секрет, що в с. Гійче де юре є амбулаторія, а де факто її немає. Парадокс здавалось би, але ні, виявляється жорстока реальність. Склалось так, що штат амбулаторії складається з більш ніж 20-ти осіб, а звернутись за кваліфікованою медичною допомогою нема до кого. Спеціалісти відсутні, у випадку звернення до них за медичною допомогою з будь-якого питання, навіть найпростішого, вони одразу автоматично направляють до лікарні в Рава-Руську. Крім цього, в даних “мед. працівників” цікавий робочий день, о 10 приїжджають на роботу а о 13 год. Вже нікого не знайдеш на робочому місці. Тому в мене виникло логічне запитання, яке полягає в наступному: “Яка користь від такої амбулаторії і чи варто витрачати кошти на неефективне утримання такого великого штату некваліфікованих працівників?” Невже немає куди витратити раціональніше бюджетні кошти? Наприклад на дороги, які в нашому селі такі ж як і медицина. Пропоную поставити питання перед Відділом охорони здоров’я Жовківської РДА питання про зменшення кількості працівників та набору працівників які були б кваліфікованими, враховуючи те, що в селі є такі люди, але чомусь місця їм наразі тут так і не знайшлось. Тим більше в контексті загальнодержавної концепції децентралізації, коли саме від конкретної громади залежать всі питання внутрішньої організації іі життя.

    3). Жахливий стан доріг.
    Враховуючи досвід сусідніх сіл, зокрема с. Волиця, потрібно знаходити способи вирішення даної проблеми, в тому числі із залученням місцевих підприємців, які інтенсивно експлуатують дорожне полотно важкою технікою.
    Таким чином, прошу розглянути моє звернення на засіданні Виконавчого комітету Гійченської сільської ради, комісії з питань благоустрою, сесії ради та прийняти відповідні рішення про які мене прошу негайно повідомити письмово, з дотриманням строку, передбаченого Законом України “Про звернення громадян”.
    У випадку негативного вирішення даних питань чи бездіяльності, я ставитиму питання перед компетентними державними органами щодо відповідальності винних посадових осіб, зобов’язання їх вчинити дії необхідні для вирішення проблем, які описані в моєму зверненні, а також вчинятиму усі передбачені законодавством дії, спрямовані на відновлення моїх порушених прав та відшкодовуватиму заподіяну мені цими порушеннями шкоду. Розраховую на Вашу професійність, бажання будувати європейську Україну безпосередньо в себе вдома та служити власній територіальній громаді, а не захищати власні корпоративні інтереси чи інтереси деяких бізнесових кіл.

    12.09.2016р.

    ____________________ПІДПИС____________________ / Притула О.Г. /

    1. Олег

      Не втомлююсь дивуватись бездіяльності нашої Сільської Ради, її депутатів і Голови зокрема, жодних зрушень в напрямку наведення порядку в питанні “Закусочної”, чекають мабуть Третього Пришестя. Ганьба !!! Нагадую так званій “владі” чим вони мають керуватись: Згідно ч.2 п.1 ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КпАП), -особою, яка має право складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачене ст. 152 КпАП є посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських рад . Відповідно до ст. 218. КпАП -адміністративним комісіям при виконавчих органах сільських рад підвідомчі та вони відповідно розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 ( Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів).
      На Восьмій сесії Гійченської сільської ради, Сьомого демократичного скликання, яка відбулась 21 вересня 2016р., о 15 год, в приміщенні Гійченської сільської ради, утворено адміністративну комісію та затвердження Положення про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Гійченської сільської ради . Тому в Гійченській сільській раді утворено орган, який відповідно до законодавства наділений правом розглядати дану категорію справ про адміністративні правопорушення.
      Окрім цього, нагадую, що відповідно до ст. 219 КпАП -виконавчі комітети сільських рад теж розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 ( Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), а тому у випадку якщо новоутворена Гійченською сільською радою адміністративна комісія з якихось причин ще не діє, то протокол про вчинення адміністративного правопорушення може бути надано для його розгляду у виконавчий комітет Гійченської сільської ради (80314, Львівська обл., Жовківський р-н. с. Гійче, вул. Шкільна буд. 2).

      1. Олег

        Крім цього, інформую владу села і громадськість, що сьогодні, я особисто направив відповідного листа Начальнику Жовківського відділення поліції Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області, для вирішення питання, про яке я зазначав раніше. Органи поліції і Виконавчий комітет Ради -два органи, які наділені повноваженнями притягати до адміністративної відповідальності за ст 152 КпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), якщо Рада демонструє свою бездіяльність і небажання щось робити в напрямку реальних змін, то подивимось, як покаже себе реформована Поліція.
        Начальнику Жовківського відділення поліції
        Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області,
        80300, Львівська обл., м. Жовква, вул. С.Бандери, 13
        Гостіщеву Олександру Євгеновичу

        Притули Олега Григоровича
        80314, Львівська обл., Жовківський р-н. с. Гійче,
        вул. Першотравнева, 34

        ПОВІДОМЛЕННЯ
        про вчинення адміністративного правопорушення
        На території с. Гійче, Львівської обл., Жовківського р-ну, по вул. Першотравневій, в центральній частині села знаходиться напівзруйнована будівля колишньої “Закусочної”, яка перебуває в жахливому стані, перетворилась в туалет, утримання даної будівлі здійснюється з порушенням норм і правил у сфері благоустрою населеного пункту с. Гійче, правил благоустрою території населеного пункту с. Гійче, затверджених Гійченською сільською радою.
        Відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення- порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
        Згідно ч.1 п.1 ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КпАП), -особою, яка має право складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачене ст. 152 КпАП є уповноважені на це посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції).
        Відповідно до ст. 218. КпАП -адміністративним комісіям при виконавчих органах сільських рад підвідомчі та вони відповідно розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 ( Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів).
        На Восьмій сесії Гійченської сільської ради, Сьомого демократичного скликання, яка відбулась 21 вересня 2016р., о 15 год, в приміщенні Гійченської сільської ради, утворено адміністративну комісію та затвердження Положення про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Гійченської сільської ради . Тому в Гійченській сільській раді утворено орган, який відповідно до законодавства наділений правом розглядати дану категорію справ про адміністративні правопорушення.
        Окрім цього, нагадую, що відповідно до ст. 219 КпАП -виконавчі комітети сільських рад теж розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 ( Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), а тому у випадку якщо новоутворена Гійченською сільською радою адміністративна комісія з якихось причин ще не діє, то протокол про вчинення адміністративного правопорушення може бути надано для його розгляду у виконавчий комітет Гійченської сільської ради (80314, Львівська обл., Жовківський р-н. с. Гійче, вул. Шкільна буд. 2).
        Відповідно до ст. 277КпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
        Отже, керуючись ст. 1, 6, 10, 152, 218, 219, 255 КпАП, прошу, прийняти дане повідомлення про вчинення адміністративного правопорушення, негайно здійснити відповідну перевірку та скласти протокол про адміністративне правопорушення, передати складений протокол уповноваженому органу для розгляду та притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності у вигляді застосування до таких осіб адміністративних стягнень, передбачених законодавством України.
        Про вжиті заходи, прошу повідомити мене негайно.

        30.09.2016р.

        _____________ПІДПИС___________________ / Притула О.Г. /

  3. VICTOR

    ПРОШУ ДОЛУЧИТИ ДАНИЙ МАТЕРІАЛ ДО ТЕМАТИКИ—ВІДОМІ УРОДЖЕНЦІ С. Гійче :
    Івануса Ярослав Михайлович народився 4 червня 1939 р в с Гійче Рава –Руського(нині Жовківського)району Львівської обл. Батько- Івануса Михайло Федорович.1910 р.н.Мати-Івануса Ганна Дмитрівна 1913р.н.В сімї народились чотири сини—-Михайло,Ярослав,Дмитро,Богдан.
    В 1956р. Ярослав закінчив Рава-Руську СШ і поступив У Львівський державний медичний інститут .Після закінчення інституту в 1962 р. наказом Міністра оборони СРСР був зарахований в розпорядження Головнокомандуючого Військово-Морського Флоту.З 1962 р.по 1970 р. Я.М.Івануса проходив службу на Тихоокеанському флоті. Тут відбулось його становлення як військово-морського хірурга. Після закінчення Військово-Медичної Академії (1972) продовжив службу на Балтійському флоті. В 1972-1979р.р. Я.М. Івануса виконував обовязки старшого лікаря-спеціаліста Балтійської морської бази .начальника хірургічного відділу госпіталю Балтійського флоту.
    Протягом 8 років Івануса В.М. займав посаду головного хірурга Балтійського флоту,вміло поєднуючи практичну і наукову діяльність.
    В 1975р. він захистив кандидатську,а в 1987р. –докторську дисертації
    В 1987р.Івануса Я.М. був призначений на посаду Головного хірурга Військово-Морського Флоту СРСР .( шостий по рахунку за всю історію СРСР )На цій посаді він перебував до 1994р.
    Я.М.Івануса автор більше 40 наукових друкованих робіт по військово- морській хірургії в тому числі кількох підручників та навчальних посібників.
    В 1992р. йому було присвоєне вчене звання професора .За заслуги в галузі охорони здоровя Іванусі Я.М. в 1989р. було присвоєно почесне звання « Заслужений лікар РСФСР «.Він нагороджений орденом « Знак Пошани «, та 16 медалями.
    За вагомий внесок у розвиток військової медицини Івануса Я.М. був обраний академіком.
    Дружина—Івануса Ірина Лукянівна-лікар-терапевт.
    Син ¬¬–Івануса Сергій Ярославович-полковник медичної служби, доктор медичних наук, професор,заслужений лікар РФ, начальник кафедри загальної хірургії Віійськово-медичної академії
    (м.Санкт-Петербург).

Напишіть відгук