Архів категорії: Спогади

Відзначення 100-ої річниці утворення ЗУНР

01 листопада 2018 року в Гійче відбулися урочистості з нагоди 100-річчя проголошення ЗУНР.

На могилі Борцям за Волю України була посвячена пам’ятна плита 17-ти Гійченцям, які загинули в ці буремні роки в боротьбі за Українську Державу.

Як згадувалось під час виступів саме цього дня у 1991 році на зорі Незалежності була відкрита та освячена символічна могила Борцям за Волю України.

Просимо шанувати пам’ять про полеглих в боях наших Героїв!

Слава УКРАЇНІ!

Більше фото за посиланням

ЩОДО МІСЦЯ ПОХОВАННЯ ПОЛКОВНИКА ТІРОЛЬСЬКИХ ЦІСАРСЬКИХ СТРІЛЬЦІВ БРОША ФОН ААРЕНАУ

Історична стаття щодо місця поховання полковника Тірольських цісарських стрільців Броша фон Ааренау. Дякуємо Остапу Козаку за дослідження.

Цього року буде 20-та річниця як відновлений меморіал загиблим у Першу світову війну.

Оригінал статті за посиланням http://dolya.lviv.ua/schodo-mistsya-pohovannya-polkovnyka-tirolskyh-tsisarskyh-striltsiv-brosha-fon-aarenau/

Військовий меморіал часів Першої світової війни біля села Гійче Жовківського району на Львівщині без перебільшення може вважатися перлиною монументального мистецтва в Україні. На двох його полях, що обабіч дороги, поховано військовослужбовців австро-угорської та російської армій. Cеред упокоєних тут – командир 2-го полку австрійських Тірольських цісарських стрільців (TirolerKaiserjaeger) полк. Александр Брош фон Ааренау. Попри загальну відомість цього факту, серед дослідників досі точаться дискусії про точне місце спочинку полковника. На підставі нещодавно виявлених архівних документів, нарешті можемо дати однозначну відповідь.

1а

Командир 2-го полку Тірольських цісарських стрільців полк. Александр Брош фон Ааренау

Продовження

В. Козак “Короткі нотатки до автобіографії”

Збережено орфографію рукопису

Ішов 1951-й рік! Мої ровесники в селі і однокласники Рава-Руської середньої школи, не були безпосередніми учасниками боротьби ОУН-УПА, але все ж таки живими свідками тих подій. Продовження