Архів за місяць: Квітень 2017

1459338582_2

Закликаємо не палити суху траву!!!

Останнім часом на території нашого району почастішали випадки спалювання сміття та сухої трави. Низький культурний рівень населення, необережне поводження з вогнем на прогулянці призводять до значних матеріальних витрат на боротьбу з вогнем та значно погіршують екологічний стан середовища, у якому ми з вами проживаємо. Головна небезпека полягає в провокуванні лісових пожеж, особливо у тій місцевості, де є торфовища. Лісові пожежі призводять до руйнування природних біоценозів і екосистем.

І. Чому не можна палити траву і до чого це призводить?

1. Трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Спалювання органічної речовини – це головний фактор зниження ґрунтової родючості. Від спалювання сухої трави збіднюється ґрунт, а мінеральні речовини, які містяться в попелі, досить легко вимиваються поверхневими та ґрунтовими водами і лише незначна їх частина засвоюється рослинами.

2. Пожежі – одне з найголовніших джерел викидів вуглекислого газу в атмосферу, пов’язаних з господарською діяльністю людини. При частих пожежах згорає не тільки суха трава, а й накопичена в ґрунті органіка, і відповідно, збільшується кількість викидів вуглекислого газу, отже – посилюється так званий «парниковий ефект», який призводить до несприятливих змін і коливань клімату на планеті.

3. У результаті випалювання сухої трави збіднюється видовий склад рослинності і тваринного світу. Скрізь, де пройшли підпали, не буде вже колишнього різнотрав’я, а бур’яни захоплять звільнену територію.

4. Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, лялечки, а також сонечка, туруни, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту. Дощові черв’яки в природі швидко переробляють суху траву, перетворюючи її в найцінніше добриво, вносячи його в глибину ґрунту до коріння рослин і одночасно роблять ґрунт пухким, живим. Суха минулорічна трава – не сміття, а безцінний продукт харчування, житло, притулок, створений самою природою.

5. Випалювання сухого травостою викликає загибель кладок та знищення місць гніздування таких птахів як крижень, чайка, травник, бекас, очеретяна і звичайна вівсянки, польовий і лісовий жайворонки, щевриків. Гніздовий період цих птахів розпочинається на початку квітня. Із випалених місць птахи йдуть назавжди, а значить йдуть і від нас – людей.

6. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні).

7. При весняному підпалі пошкоджуються дерева, особливо їх коренева шийка – дуже вразливе місце просто над землею. При цьому дерева можуть просто згоріти, пошкоджуються від сильної температури набухлі бруньки, що дуже шкодить дереву, навіть якщо воно залишається живим.

8. Дим від спалювання трави їдкий, темний, густий. Алергіки його не переносять. При спалюванні трави у місті, вздовж автодоріг у повітря потрапляють солі важких металів, які осіли на листі, траві. Такий дим просто отруйний. Часто в сухій траві знаходиться сміття і, зокрема, небезпечні при спалюванні пластикові пляшки. У сільській місцевості у вогні згорають залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи леткі токсичні органічні і неорганічні сполуки.

9. Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень. Щорічно 10% лісових пожеж виникає через проведення весняних підпалів. Пожежонебезпечними є всі торф’яні родовища, осушені землі з торф’яними ґрунтами. Болота з порушеним гідрологічним режимом також належать до найбільш пожежонебезпечних територій. Особливістю пожеж на торфовищах є здатність торфу горіти на глибині до 0,3-1,5 метрів. Після згорання торфу зола, що залишилася з верхнього 10-сантиметрового шару може мати радіоактивність в десятки разів більшу, ніж радіоактивність вихідного матеріалу. Дим в умовах радіоактивного забруднення торфовищ також виступає можливим переносником радіонуклідів, що призводить до вторинного забруднення території і негативно впливає на здоров’я людей, що знаходяться в зоні його розповсюдження.

10. Часте спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами.

ІІ. Відповідальність за спалювання сухої рослинності

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, організаційної роботи апарату та сектор цивільного захисту Жовківської райдержадміністрації закликає не спалювати суху рослинність та сміття.

Крім шкоди, що буде завдана довкіллю та здоров’ю людей, порушник нестиме відповідальність за свої дії: згідно ст. 77-1 КУпАП – на громадян накладається штраф у сумі від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 грн.

Також необхідно зазначити, що за підпал відповідає не тільки безпосередньо палій, а й власник (орендар) земельної ділянки.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Служби Жовківського району з метою недопущення спалювання рослинності та її залишків, а також запобігання виникнення пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти, постійно здійснюють контроль та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства щодо несанкціонованого спалювання рослинності.

У восьми аптеках Жовківщині можна придбати пільгові ліки

У Жовківському районі, відповідно до програми Уряди щодо реімбурсації цін на лікарські засоби для пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальної астми та цукрового діабету, у восьми аптеках проводиться виписка пільгових рецептів .

Про це повідомила прес-служба Жоківської РДА.

Такими є аптеки у Жовкві, Раві-Руській, Магерові, Дублянах та Добросині:

- ТзОВ «Аптека Довіри» м.Жовква, вул.Б.Хмельницького,8

- ТзОВ «3І» аптечний пункт №14 м.Жовква, вул.Львівська,82

- ТзОВ «Лідер-Захід» аптечний пункт № 1 м.Жовква, вул.Львівська,76а

- ПП Цимбалюк В.І. аптека «Арта» №3 м.Рава-Руська, вул.Львівська,3

- ПП Цимбалюк В.І. аптека «Арта» №3 аптечний пункт №3 м.Дубляни, вул.Студентська,7

- ПП Цимбалюк В.І. «Арта» №3 с.Добросин, площа 40-річчя Перемоги,1а

- Аптека ФОП Тріщ В.Я., смт.Магерів, вул.Жовківська,20.

Про сімейні форми господарювання на селі: Особисте селянське господарство чи Сімейне фермерське господарство

Document-page-0011Document-page-0021

Жовківський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді здійснює пошук кандидатів у патронатні вихователі

патронат

Оголошення вакансії на Фуджікурі

фуджікура

Цього року будуть ремонтувати дорогу Рава-Руська – Гайок

Наша дорога О140601 Рава-Руська – Гайок в переліку доріг, які планується ремонтувати у 2017 році за рахунок обласного бюджету. Поки цих коштів не вистачає щоб покласти суцільний асфальт хоча б через Гійче.
Разом із депутатами усіх рівнів, керівництвом району та області продовжуємо шукати додаткове фінансування.

Переглянути перелік можна за посиланням

Графік маршруток до Львова на Великдень

IMG_20170413_144655_101

Ремонт доріг – І етап

12.04.2017 ми провели І етап ремонту сільських доріг.
2 фури гравію (по 18 м3 – 7200 грн. кожна) придбані від надходжень по акцизному податку за травень-грудень 2016 року ми розкинули по вулиці Молодіжній та В. Великого. Вибрали саме їх, бо там була чи не найгірша ситуація з ямами, і по вул. Молодіжній дітей до школи возять люди з усього села. Якби всі брали чеки можна було б придбати в 3-4 разів більше!!!

Після цього ходив грейдер, який нам надав на пільгових умовах п. Іван Бокало (від нас потребувалась лише заправка). Ми пустили його по гравійних дорогах (Руда-Мельники, Мельники – Школа, Мельники – Церква, вул. В. Великого, дорога на Пістуни) та під’їздах до цвинтарю по вул. Молодіжній.

Наступний етап – підвіз землі на грунтові дороги по селі та полях. В якій формі це буде організовано повідомимо пізніше.

Фотозвіт за посиланням

З 05 квітня відновився рейс Гійче – Львів 18.20 та Львів – Гійче 20.30

IMG_20170407_142254

Go Green Social Media People Pattern

ВАКАНСІЯ різноробочого!

Шукаємо різноробочого до сільської ради. Сезонна зайнятість.
Повна ставка. Офіційне працевлаштування, відпустка.
За бажання, є можливість продовження роботи цілорічно.
Деталі за тел.
097 843 55 43 Київстар
073 843 55 43 Lifecell

Збірка продуктів для випічки пасок військовим в АТО

Волонтери з Рави-Руської будуть пекти паски та до Великодня відправлять їх військовим в АТО. Потрібні:
- мука – яйця – цукор – ізюм – олія
Разом з посилкою можна передати продукти, що не псуються: сало, цибуля тощо. Хто може приносіть до п’ятниці включно в сільську раду
Оновлення:
Кому зручніше, йдучи на Службу Божу, можна буде принести в п’ятницю до Недільної школи церкви Косми та Даміана

1255-paska

Весняна толока та збір сміття

В середу, 5 квітня – ВЕСНЯНА ТОЛОКА
Будемо визбирувати сміття по вулиці Першотравневій
(від автобусної зупинки біля школи до Гряди),
а також білити яблуні.
Усі хто може долучайтесь!

У четвер, 6 квітня буде організовано ЗБІР СМІТТЯ.
Просимо Вас завчасно здійснити прибирання прибудинкових територій та підготувати сміття у мішках за брамою або далі якщо обмежений проїзд чи вузька вулиця

19250587