w.kozak

Автобіографія. Володимир Козак

Народився я в сім’ї Василя і Анни Козак (мама з дому Ворожбит). Батьки були селяни, середньої заможності. Нас було шестеро дітей. Найстарша сестра Катерина, а після Марія, Параскевія, Ольга, брат Василь і я, Володимир (30.03.34). Сестру Парасю арештували 1947 року, а мене в квітні 1951 р.

Після арешту сестри нас всіх забрали на пару тижнів до тюрми в Р.-Руській, а майно наше розграбили.

Батьки моєї дружини, Антін і Евфемія (з дому Губич) Когут, родом з Лемківщини, були насильно забрані в 1941 році німецькими нацистами на роботу в Райх Німеччина.

В. Козак

10.03.2013

Також Вам може бути цікаво Спогади В.Козака

Автобіографія. Володимир Козак: Один коментар

 1. VICTOR

  Івануса Ярослав Михайлович народився 4 червня 1939 р в с Гійче Рава –Руського(нині Жовківського)району Львівської обл. Батько- Івануса Михайло Федорович.1910 р.н.Мати-Івануса Ганна Дмитрівна 1913р.н.В сімї народились чотири сини—-Михайло,Ярослав,Дмитро,Богдан.
  В 1956р. Ярослав закінчив Рава-Руську СШ і поступив У Львівський державний медичний інститут .Після закінчення інституту в 1962 р. наказом Міністра оборони СРСР був зарахований в розпорядження Головнокомандуючого Військово-Морського Флоту.З 1962 р.по 1970 р. Я.М.Івануса проходив службу на Тихоокеанському флоті. Тут відбулось його становлення як військово-морського хірурга. Після закінчення Військово-Медичної Академії (1972) продовжив службу на Балтійському флоті. В 1972-1979р.р. Я.М. Івануса виконував обовязки старшого лікаря-спеціаліста Балтійської морської бази .начальника хірургічного відділу госпіталю Балтійського флоту.
  Протягом 8 років Івануса В.М. займав посаду головного хірурга Балтійського флоту,вміло поєднуючи практичну і наукову діяльність.
  В 1975р. він захистив кандидатську,а в 1987р. –докторську дисертації
  В 1987р.Івануса Я.М. був призначений на посаду Головного хірурга Військово-Морського Флоту СРСР .( шостий по рахунку за всю історію СРСР )На цій посаді він перебував до 1994р.
  Я.М.Івануса автор більше 40 наукових друкованих робіт по військово- морській хірургії в тому числі кількох підручників та навчальних посібників.
  В 1992р. йому було присвоєне вчене звання професора .За заслуги в галузі охорони здоровя Іванусі Я.М. в 1989р. було присвоєно почесне звання « Заслужений лікар РСФСР «.Він нагороджений орденом « Знак Пошани «, та 16 медалями.
  За вагомий внесок у розвиток військової медицини Івануса Я.М. був обраний академіком.
  Дружина—Івануса Ірина Лукянівна-лікар-терапевт.
  Син ¬¬–Івануса Сергій Ярославович-полковник медичної служби, доктор медичних наук, професор,заслужений лікар РФ, начальник кафедри загальної хірургії Віійськово-медичної академії
  (м.Санкт-Петербург).

Напишіть відгук